Pościel idealnie dobrana do sypialni

Coraz częściej w sypialniach stawiamy na styl i elementy doskonale pasujące do siebie. Wcześniej chodziło tylko o odpowiedni dobór mebli i dodatków na komodach. Dzisiaj pasować musi także pościel. Chociażby do ścian.

Powoli odchodzimy od dawania sobie na prezent imieninowy kompletu pościeli bawełnianej, jeżeli nie jesteśmy pewni gustu obdarowywanego. Dawniej pościel 140×200 z adamaszku była prawdziwym rarytasem i wymarzonym prezentem, chociażby z tego powodu, że nie łatwo można było ją kupić. Dzisiaj wiele osób na zimę wybiera pościel z flaneli, która jest łatwiejsza w utrzymaniu, a jednocześnie posiada o wiele większą gamę kolorystyczną i mnogą ilość wzorów. Coraz częściej mówi się także o tym, że nowy komplet pościeli 140×200 powinien pasować kolorystycznie do ścian. Moda na to oczywiście przyszła do nas z państw zachodnich. Przykładem jest liliowy komplet, który cudownie współgra z fioletową ścianą sypialni lub kontrastową zielenią. W tym przypadku ogólny wzór i nadruk odgrywa mniejsze znaczenie, chociaż kobiety częściej wybierają delikatne kwiatowe wzory, a mężczyźni jednolite poszwy. Wiele osób wybiera także wzorce geometryczne, które nadają pościeli 140×200 bardziej nowoczesnego i wyrazistego charakteru. Najmłodsi z kolei wybiorą ogromne nadruki przedstawiające bohaterów bajek lub idoli z boisk do piłki nożnej.   

Obecnie z łatwością można dobrać odpowiednią pościel do wystroju wnętrza swojej sypialni. Wystarczy tylko wiedzieć jakiego rozmiaru potrzebujemy oraz jaki materiał preferujemy. Znając te podstawowe parametry można z łatwością znaleźć interesujący wzór oraz kompatybilny ze ścianami sypialni kolor kompletu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *