Zalety spania w lnianej pościeli

Sporo osób zastanawia się nad tym, jak często powinno się zmieniać pościel. Czy istnieją jakieś ogólne zasady z tym związane? Oczywiście że nie, warto jednak pamiętać o tym, że jak w powiedzeniu ” jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”, im bardziej zadba się o komfort swojego łóżka i jego wyposażenia, tym nocny odpoczynek i regeneracja będą lepsze.

Jak dbać o swoją pościel

Pościel warto zmieniać przynajmniej raz na dwa tygodnie, o ile nie częściej, w przypadku gdy jest się chorym, albo gdy panują wysokie temperatury. Nie ma nic przyjemniejszego niż spanie w czystej pościeli. Najlepiej wybierać te komplety pościeli, które są uszyte z naturalnych tkanin takich jak bawełna lub len. Obecnie w sklepach jest mnóstwo możliwości zakupu lnianej pościeli o różnych wymiarach, najłatwiej jednak kupić standardową pościel 160×200. Lniana pościel nie należy do najtańszych, dlatego warto odpowiednio o nią dbać, a będzie służyć przez naprawdę długie lata.

Pranie lnianej pościeli

Należy pamiętać o tym, że pranie lnianej pościeli nie powinno być nastawiane na bardzo wysoką temperaturę. Jeżeli zapomni się o tej zasadzie to pościel 160×200 może skurczyć się do dużo mniejszych wymiarów. Byłaby to niepowetowana strata. Lniana pościel powinna być zatem prana w maksymalnie 60 stopniach. Warto rozwiesić ją potem na świeżym powietrzu i pozwolić aby wiatr naturalnie ją wyprasował. Później wystarczy tylko założyć ją na kołdrę i poduszki, gdyż wtedy prezentuje się ona najlepiej. Spanie w pościeli uszytej z lnu to ogromny komfort dla skóry, która ma kontakt z miłą w dotyku tkaniną. Warto kupić sobie przynajmniej jeden taki komplet pościeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *