Co należy dokupić do wózka dziecięcego?

Wózek dziecięcy nie należy do tanich zakupów, to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Niestety, poza koniecznością zakupu wózka, trzeba do niego również dobrać kilka niezbędnych akcesów, dzięki którym maluszkowi będzie miło i przytulnie podczas spacerów.

Pościel do wózka

Aby dziecku wygodnie się leżało w wózeczku, niezbędne jest zakupienie pościeli do wózka. Ciekawa oferta znajduje się np. w sklepie Trilli – https://www.trilli.pl/posciel-do-wozka-c-10_22.html. Najistotniejszy jest cienki materacyk oraz poduszeczka. To dzięki nim dziecku będzie miękko i ciepło, tak jak w łóżeczku. Poduszeczka dla niemowlaka powinna być płaska, tak by dziecko nie przyjmowało niewygodnej pozycji w wózku. Warto kupić poduszeczkę, którą będzie można uprać w pralce. Niestety, dzieciom dosyć często ulewa się pokarm, zatem czasami po jednym dniu pościel jest już nieświeża i wymaga zmiany lub wyprania.

pościel do wózka

Śpiworek na zimę

Bardzo dobra inwestycja w wyposażenie dodatkowe wózka to zakup śpiworka na zimę. Taki śpiworek jest idealnym rozwiązanemu, kiedy chce się spacerować z małym dzieckiem w zimne dni. Dziecko ma odpowiednią ochronę nawet przed mrozem. Wybierając swój śpiworek warto zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował zarówno do wózka z gondolą, jak i od spacerówki. Nie jest to tania rzecz, zatem byłoby idealnie, gdyby starczył na kilka lat.

Parasolka

Parasolka do wózka to rzecz niezbędna na wiosnę i lato. Ostre słońce nie tylko denerwuje dzieci, ale jest też dla nich szkodliwe. Małe dzieci należy chronić przed nadmierną ekspozycją na słońce. Idealnie nadaje się do tego parasol, który montuje się przy wózku. Dziecko jest dobrze osłonięte przed słońcem, ma dostęp do świeżego powietrza, a w budzie gondoli nie podnosi się niebezpiecznie temperatura (dzieje się tak wtedy, gdy przed nadmiarem słońca dzieci są chronione tak, że gondola jest nakrywana kocykiem lub pieluchą tetrową).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *