Kołdry puchowe – jak wybrać?

O tym, że kołdra puchowa jest jedną z najbardziej delikatnych nakryć do spania, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Swoją popularność zawdzięcza ona właśnie delikatnej strukturze, przyjemności dotyku i zapewnianiu prawdziwej wygody podczas snu. Jaka kołdra puchowa sprawdzi się najlepiej? Sprawdźmy.

Rodzaje kołder puchowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje kołder puchowych. Różnią się one surowcem, z którego się je wykonuje. Pierwsze z nich to produkty wykonane z puchu gęsiego, drugie produkuje się wykorzystując ten, który pochodzi z kaczek. Puch gęsi jest o większy, a co za tym idzie, jest on w stanie magazynować więcej powietrza, a tym samym zapewnia lepsze warunki absorbujące wilgoć i utrzymujące ciepło ciała. Jednocześnie, kołdra z puchu gęsiego jest bardziej lekka, co przekłada się na większy komfort podczas snu.

Zawartość puchu

Niezwykle istotnym czynnikiem, który należy rozważyć przy wyborze kołdry puchowej jest procentowa zawartość puchu. Działa tu zasada wedle, której im więcej puchu, tym lepszy produkt. Duża zawartość procentowa puchu w wypełnieniu wpływa na większą lekkość kołdry oraz zapewnia o wiele bardziej wydajne warunki izolacyjne. Dobra kołdra puchowa to taka, która ma ok. 80% puchu.

Puszystość

Na dobre warunki termoizolacyjne wpływa także sprężystość puchu, czyli mówiąc potocznie – jego puszystość. Parametr ten podawany jest w cuinach. Im większa sprężystość, tym lepsza jakościowo kołdra. Dobra sprężystość to wartość cuin ok. 550-750. Powyżej wielkości 750 można mówić wręcz o doskonałej sprężystości.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *