Pościel z lnu – czy jest warta uwagi?

Pościel lniana  stanowi doskonałą alternatywę dla jakże znanej i często wybieranej pościeli z bawełny. Trzeba jednak przyznać, że len jest znacznie bardziej klasycznym rozwiązaniem, jest to też rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla skóry ze względu na to, że len nikogo nie uczula, a także jest przyjemny w dotyku. Często mówi się też, że ma on właściwości prozdrowotne, zapewnia komfortowy wypoczynek, a także jest przyjazny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Ma też właściwości antybakteryjne i się nie elektryzuje.

Lniana pościel – co jeszcze warto wiedzieć?

Istotne jest też to, w jaki sposób utrzymać taką pościel w niezmienionej formie przez lata. Oczywiście, aby przedłużyć życie pościeli lnianej trzeba prać ją w delikatnym środku piorącym w niezbyt wysokiej temperaturze zalecanej przez producenta. Oczywiście – można prać ją w pralce. Warto jednak pamiętać, aby ewentualne zabrudzenia nie zostały przez nas zaprasowane na gorąco – wówczas może nie udać się ich wybielanie. Pościel lniana (https://podpierzyna.com/pol_m_Do-sypialni_Posciel_Posciel-PREMIUM_Posciel-lniana-2351.html) wymaga prasowania, a dzięki niemu zyskuje wspaniały wygląd. Len jest materiałem trwałym, a co za tym idzie lnianą pościel możemy prać wiele razy przez wiele lat, a tkanina się nie odkształci i zachowa swój pierwotny wygląd, a nawet stanie się z czasem jeszcze bardziej miękka i przyjemna w dotyku tracąc na swojej pierwotnej sztywności.

 

Len dodatkowo doskonale absorbuje wilgoć, dlatego też użytkowanie takiej właśnie pościeli jest wygodne. W ciepłe miesiące lniane pościele mogą wydawać się w dotyku chłodne, co także stanowi ogromną ich zaletę. Pościel można zakupić w klasycznym, białym kolorze lub też pokusić się o różnego rodzaju wzory i warianty kolorystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *